وضعیت ورود
درحال حاضر شما وارد سایت نشده اید.
آمار بازدیدکنندگان
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 508
  • بازدید ماه: 27,365
  • بازدید سال: 838,564
  • کل بازدیدکنند‌گان: 246,560
قیمت روز

شارژر قابل حمل تهیه شده از پلاستیک های بازیافتی

مؤسسه Gomi که یک موسسه تحقیقاتی در برایتون انگلستان است که به تازگی شارژر قابل حملی را با استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی تولید کرده است. این دستگاه از حدود ۱۰۰ گرم پلاستیک ساخته می‌شود و هر شارژر محصولی منحصر به فرد است و متناسب با پلاستیک‌هایی که در اختیار است، رنگ و طرح متنوعی خواهد داشت.
کلمه Gomi در زمان ژاپنی به معنای زائد و ضایعات (waste) است. هدف این موسسه جلوگیری کردن از تولید پلاستیک‌هایی است که قابل بازیافت نیستند. به همین دلیل قبل از اینکه آن‌ها پس از اتمام کارایی در طبیعت رها شوند تلاش می‌کند آن‌ها را به شکل قابل استفاده ای دربیاورد. معمولاً این پلاستیک‌ها به گونه‌ای تغییر پیدا می‌کنند که برای افراد دیگر جذاب باشد. این هدف در حال حاضر، هدف بسیار کمیابی به شمار می‌آید. با وجود اینکه پلاستیک‌های بدون استفاده معمولاً در صنعت مبل‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی استفاده از آن‌ها در محصولات پیشرفته بسیار محدود است.
این موسسه که به تازگی شکل گرفته است با مسئولیت محدودی در حال فعالیت بوده و در حال حاضر تنها از مواد منعطفی استفاده می‌کند که برای بسته بندی به کار می‌روند.

فرایند تولید این شارژر به این صورت است که مواد ضایعاتی در یک آون قرار می گیرند و ذوب شده و سپس با یکدیگر مخلوط می شوند. از این مخلوط یک توپ بزرگ رنگی ایجاد می شود. سپس تکه های این توپ پلاستیکی برای تولید محصول از آن جدا می شوند. این تکه ها به شکل سنگ مرمر رنگی هستند که برای افراد مختلف طرح زیبایی به حساب می آید. سپس قالب های فشاری شارژر گرم شده و مخلوط پلاستیک ها در آن ریخته می شود. این قالب ها تحت یک ماشین پرس قرار داده می شوند. پلاستیک اضافه که در اثر فشار بیرون می ریزد، بریده شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرد و قالب پس از انجام فرایند پرس در آب سر فروبرده می شود. زمانی که پلاستیک مذاب جامد شد، قالب ها باز شده و شارژر بیرون آورده می شود. سپس نیاز است که سایر اجزای شارژر روی آن نصب شوند.

 

منبع خبر:

www.gomi.design

www.polymervapooshesh.ir

 

همراهان عزیز می‌توانند جهت برقرای ارتباطات دوسویه، انتقال سوالات، نظرات و پیشنهادات سازنده خود از طریق پست الکترونیک زیر ما را یاری فرمایند.

info@fara-ps.com 📧

پاسخ دهید